Plecaki turystyczne

Jeżeli wybierasz się na wyprawę, plecak turystyczny to niezbędne wyposażenie. W naszej ofercie znajdziesz najróżniejsze plecaki górskie, plecaki trekkingowe czy plecaki turystyczne, dlatego na pewno wyszukasz wśród nich taki model, który będzie mógł stać się twoim wiernym towarzyszem podczas odwiedzania najróżniejszych zakątków Polski i całego świata!

Pamiętaj o tym, żeby wybrać plecak podróżny, turystyczny czy też transportowy zależnie od tego, jakie są twoje indywidualne potrzeby, a także od tego, gdzie planujesz wyprawę i jak długo ma ona trwać. Sprawdź nasze porady, aby wyszukać dla siebie właściwy model, z którym podróżowanie będzie dla ciebie jeszcze wygodniejsze.

Przede wszystkim zwróć uwagę na pojemność plecaka – każdy plecak podróżny czy trekkingowy ma pojemność określoną w litrach. Na jednodniowe wypady sprawdzi się najlepiej plecak 30-35-litrowy, który pomieści prowiant, dokumenty, ubrania. Gdy wybierasz się na kilkudniową wycieczkę, wtedy wybierz plecak turystyczny 40-50-litrowy, a jeżeli chcesz wziąć więcej sprzętu, wtedy co najmniej 60-litrowy. Duże plecaki transportowe mają od około 90 do 120 litrów. W sprzedaży dostępne są także plecaki specjalistyczne, na przykład plecak górski – alpinistyczny, wspinaczkowy, rowerowy.

Jeżeli kupujesz plecak trekkingowy czy innego rodzaju, patrz na następujące elementy konstrukcyjne: przewiewny system nośny oraz rozmiar plecaka – powinien posiadać on również regulowane szelki oraz pas biodrowy i piersiowy, by pasował idealnie do ciebie, pojemne i funkcjonalnie rozplanowane komory, łatwe, ale i bezpieczne otwarcie, praktyczne uchwyty i paski, kieszenie boczne i inne kieszonki. Również zwróć uwagę na tkaninę, szwy oraz zamki i klamry. Gdy chcesz mieć pewność, że plecak trekkingowy – turystyczny, plecak podróży czy plecak górski będzie dobrej jakości, postaw na uznane marki.

Sprawdź już teraz nasze plecaki trekkingowe – plecaki turystyczne, górskie i podróżne, aby wybrać dla siebie ten perfekcyjny – każdy z nich jest dokładnie opisany i sfotografowany, więc wyszukiwanie tego odpowiedniego nie powinno być trudne. Życzymy udanych zakupów!

Pokazuje 1 - 24 z 95 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 95 elementów